בתי אבות סיעודי - לא מה שחשבתם

בתי אבות סיעודי – לא מה שחשבתם

כשהיינו קטנים היחידים שדאגו לנו, ולעיתים אפילו הרבה יותר מאשר הם דאגו לעצמם, אלו ההורים היקרים שלנו. כבר מגיל ינקות הם דאגו לכל צרכינו, במשך השנים חינכו ולימדו אותנו דברים חשובים שהנחילו בנו ערכים חשובים ועזרו בכל דבר אם זה בפן הנפשי וגם בפן הפיזי או כלכלי.

במרוצת השנים שהתבגרנו ועזבנו את בית ההורים, הקשר באופן טבעי הלך ודעך מעט. למרות הביקורים השבועיים בארוחות שישי משפחתיות, או חגים ואירועים מיוחדים, הקירבה היא כבר לא כמו שהייתה פעם שהיינו צעירים, מכיוון שאנו כבר בעצמו עם משפחה גרעינית שלנו, ולה או מנחילים את אותם ערכים וחינוך שקיבלנו מהורינו. כשמגיע הרגע בו ההורים הופכים להיות מבוגרים, וכך יותר נזקקים לעזרה ותמיכה נפשית, חברתית ולעיתים גם כלכלית – אנו הראשונים שמיד מתייצבים לצידם.

בתי אבות סיעודי – חיי חברה מלאים תוססים

אנשים רבים בוחרים לטפל ולסעוד את הוריהם כשהם מגיעים לגילאים מבוגרים, בעיקר בגלל הכבוש שהאהבה שהם רוחשים כלפיהם, ומעין סגירת מעגל והחזרת כל הצרכים והדאגות שההורים העניקו להם כשהם היו קטנים וזקוקים לעזרה.

אך מכיוון שכעת אותם אנשים בוגרים בעצמם, וכך עם משפחה ולוח זמנים קבוע בכל יום ויום, העזרה להורים לרוב אינה אפשרית כמו שהם היו רוצים שתהיה. משום כך מומלץ לשקול את האפשרות של מציאת בית אבות סיעודי להורים, שם הם יוכלו לבלות את שארית חייהם בכבוד ובהנאה.

בשונה ממה שנהוג לחשוב, בית אבות סיעודי לא דואג רק למצב הרפואי של ההורים המבוגרים, אלא מעניק להם איכות חיים מלאה ואיכותית הכוללת גם בילויים, ימי כיף משחקים ועוד המון פעילויות של חיי חברה תוססים וכיפיים במיוחד.

כך תבחרו בית אבות איכותי ליקירכם

כדי שתהיו בטוחים כי ההורים שלכם נמצאים במסגרת של בית אבות סיעודי איכותי ומקצועי, מומלץ לערוך סיור מקדים יחד עם ההורים במקום. בדרך הזו אתם וגם ההרים תוכלו להתרשם מבית האבות, להכיר את המחלקות הקיימות ואף לשוחח עם דיירי המקום ולשמוע את חוות דעתם מהמקום בו הם נמצאים בכל יום.

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: