טיול מאורגן ללפלנד

טיול מאורגן ללפלנד בחורף

טיול חורף ללפלנד הפכה בשנים האחרונות כמעט לאופנה. רבים בוחרים לעזוב את ישראל החורפית לטובת לפלנד הקפואה. החורף האמתי, הקפוא, המושלג הופך את הטיול לחוויה מקפיאה מצד אחד אך אטרקטיבית ומלאת ריגושים מצד שני.

חבל לפלנד נמצא ברובו מצפון לחוג הארקטי. ההפרש בין המעלות בקיץ והחורף עשוי להגיע עד לשישים מעלות צלזיוס! זה נשמע ממש לא ייאמן אך ממש כמו שהקיץ חם והביל במקום, החורף לעומת זאת קר וקפוא במיוחד. בחודשי החורף יפגוש התייר המבקר באזור את הנוף המושלג עד לקצה האופק. המעלות צונחות אל מתחת למינוס 30 מעלות והנוף המשתקף לכל מלוא העין זה שלג ושלג. הצבע הלבן הוא השולט והוא מכסה את צמרות העצים, את הבתים ואת כל מה שיש בחוץ.

לקראת הקיץ מתחילות המעלות לטפס וכאשר הן מגיעות לעשרים מעלות ויותר, מתחיל השלג להימס והאגמים הרבים הקיימים באזור למאות ולאלפים מתחילים להתמלא אט אט. העצים מתחילים ללבלב, הפרחים מציצים מתוך האדמה, כחול המים בוהק ופירות היער תורמים הרבה למראה הצבעוני. השמש העולה בקיץ מאירה את השמיים והיא כלל אינה שוקעת משך ימים רבים. כך הטבע מתחמם היטב ונהנה מהיתרונות של השמש ללא כל הגבלה. בחודשי החורף לעומת זאת השמש לא עולה ימים רבים ברציפות מעבר לקו הרקיע והמראה החשוך והלילי מלווה את התושבים במקום משך ימים ארוכים.

מתי יוצאים ללפלנד

חודשים פברואר מרץ ותחילת אפריל הם החודשים המתאימים לטיולים חורפיים בלפבלנד. המשקעים ברובם כבר הספיקו לרדת בשלב הזה, המרחבים כולם מכוסים מרבד לבן, שעות האור כבר מתחילות להתארך ומתאפשרת הפעילות תחת קרני השמש למקרות שבחוץ הטמפרטורות עדיין נמוכות.

מה צריך להביא לטיול

מבחינת ציוד לטיול, לא צריך להביא הרבה. ישנן חברות מקומיות המציעות את השכרת הציוד הנדרש לטיול, ציוד שחבל לקנות אותו כי אין מה לעשות בו אחר כך בארץ.

מבחינת לבוש, יש להתלבש היטב בשיטת הבצל. ביגוד תרמי לגוף ששומר על חום הגוף ומנדף את הזיעה ומעל שכבה של בגדים מחממים וארוכים ועל הכול חיפה מחממת –חרמונית.

עם הכנה נכונה ותכנון מוקפד לקראת הטיול, ניתן ליהנות מטיול חוויתי ומהנה במיוחד.

מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור זה

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: