מהי תאורה פונקציונאלית ואיך היא יכולה לשנות לכם את החיים

מהי תאורה פונקציונאלית ואיך היא יכולה לשנות לכם את החיים

כל אדם יודע שתאורה ביתית היא דבר חשוב מאוד. לכן, כאשר בונים בית חדש או משפצים בית קיים, יש לשים דגש משמעותי על בחירת התאורה המתאימה לכל חדר וחדר בבית. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של גופי תאורה בהם ניתן לבחור עבור חדרי הבית השונים כמו תאורה ברצפה וכן, מגוון נורות שניתן לשלב בגופי התאורה לצורך הארת כל חלל בבית. חשוב מאוד לבחור את סוג התאורה המתאים ביותר לכל חדר בבית בהתאם לצרכיו השונים.

ההבדל שבין תאורת אוירה לתאורה פונקציונאלית

כל איש מקצוע אשר עוסק בתחום העיצוב יגיד לכם שתאורה היא הרבה מעבר לצורך. תאורה היא דבר אשר יוצר אווירה במקום שבו היא מוצבת. לכן, ניתן למצוא כיום גופי תאורה דקורטיביים בהם ניתן לשלב נורות שיצרו את האווירה הנדרשת בחדר. לעומת התאורה שמטרתה היא ליצור תאורה גרידא, ישנה את התאורה הפונקציונאלית. התאורה הפונקציונאלית היא תאורה שימושית. כלומר: באמצעות התאורה הפונקציונאלית ניתן לממש את המטרות שלשמן נועד החדר. כך לדוגמא: המטבח הוא חלל אשר מבשלים בו או עובדים בו ולכן, התאורה במטבח צריכה להיות מספיק חזקה על מנת לאפשר לכל אדם שנמצא במטבח להתמצא במטבח ולבשל בצורה נוחה. את גופי התאורה יש לשלב באזורים אסטרטגיים במטבח, אשר צריכים להיות מוארים יותר מאזורים אחרים. חלל הסלון הוא חלל שלעיתים מספיקה לו תאורה עמומה ולעיתים הוא דורש תאורה גבוהה ולכן, ניתן לשלב בחדר הסלון גופי תאורה שניתן לשלוט ברמת התאורה שהם מפיקים.

כיצד בוחרים את התאורה הפונקציונאלית הטובה ביותר עבור הבית

תאורה פונקציונלית חייבת להיבחר בקפידה, על מנת שהיא תממש את מטרותיה בצורה הטובה ביותר. בטרם תבחרו גופי תאורה לסלון או נורות הרלוונטיות עבור כל חלל בבית, עליכם לבדוק איזה סוג של גופי תאורה מתאימים לכל חלל בהתאם לכמות התאורה הדרושה בו והיכן כדאי להציב את גופי התאורה באותו החלל על מנת שהתאורה אכן תממש את יעודה. ניתן למצוא כיום גופי תאורה שקועים בקיר, גופי תאורה תלויים או גופי תאורה עומדים, מהם ניתן לבחור את התאורה המתאימה ביותר לכל חלל.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השכרת במות לאירועים

השכרת במות לאירועים

בכל אירוע יש מספר אלמנטים בולטים שמושכים את העין, כך מיד ניתן לדעת שמדובר באירוע ולא בפגישה אקראית וללא מטרה. אלמנטים כאלו כוללים בין השאר

Read More »