טיול קולינרי בפורטוגל

בעקבות האוכל: טיול קולינרי בפורטוגל

אם גם אתם חובבי טיולים ובעיקר טיולים קולינריים, יש יעד שאתם חייבים להגיע אליו במידה וזה עדיין לא קרה. מדובר על לא אחרת מאשר פורטוגל, מדינה יפיפיה עם חופים ארוכים ותיירות ענפה שהיא גם אחד מהיעדים הקולינריים הכי מעניינים שתוכלו למצוא באירופה ובאופן כללי בעולם. החל מדגים טריים, דרך בשר טרי, מאפים אותנטיים ויין הפורט המפורסם – המדינה המיוחדת הזו מציעה חווית טעמים לכל הבאים בשעריה. כמה דקות לפני שאתם מכרטסים ואורזים מזוודות, הכנו מעין מדריך מקוצר ושימוש שיעזור לכם להתמקד בכל מה ששווה וטעים שאסור לפספס בביקור הבא שלכם.

מאכלי ים

בגלל שחלקים גדולים של המדינה בנויים על חוף היום, התפתחה במדינה במשך השנים סצנה מיוחדת של מאכלי ים שונים שתוכלו למצוא בהרבה מקומות. ישראלים רבים שביקשו לחזור לשם פעם אחר פעם, בחרו להוציא אזרחות פורטוגלית בליווי עו"ד דרור חייק שאפשרה להם להפוך לאזרחים מן המניין וכך להנות פעמים רבות מהמטבח הימי העשיר. תוכלו למצוא סרדינים מטוגנים, מולים, שרימפסים ופירות ים ודגיים טריים שנתפסו ממש באותו היום.

ביקור כפרי בהרים

חלק נוסף מעניין מאד של המדינה הוא ההרים הגדולים המקיפים אותה. מומלץ לטייל שם כמה ימים ולאכול במסעדות ובחוות הפותחות את שעריהן לתיירים. תוכלו למצוא שם סוגים רבים של בשר לאמיצים מביניכם כמו בשר צבי, חוגלות, ארנבים ועוד ויש גם בשר בקר איכותי לשמרנים יותר מאיתנו. כמו כן, חוות רבות מייצרות גבינה מקומית מיוחדת הנקראת סרה דה אטרלה שהיא עשירה וטעימה במיוחד. שווה לנסות גם למי שפחות מתחבר לגבינות.

יין

זכרו כי פורטוגל ידועה גם בזכות מבחר היינות המקומיים הנפלאים שלה. המוכר ביותר הוא יין הפורט המתקתק שתוכלו למצוא בפורטו, אבל שווה לשאול על סוגים מצוינים אחרים כמו לאמגו או דורו המיוצר בעמק דורו במדינה.

טיפ קטן לסיום: יכול להיות מאד שתגיעו למסעדות עם תפריטים בהם תראו אוכל די מוכר. שווה בהחלט לבקש מהמלצר או מהשף שיספרו לכם על המנות המקומיות ולנסות להכיר לעומק את המטבח הייחודי של פורטוגל.

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: