מה חשוב להכיר על טופס הETIAS?

הרבה שנים התרגלנו, הישראלים כולם, לכך שלא קל לנו להיכנס לשטחי ארצות הברית. הרבה פעמים נידרשנו לעמוד שעות ארוכות בהמתנה לקבלת ראיון עבור ויזה. עד היום דווקא המסע לאירופה נראה עבור רבים מאיתנו פשוט וקל. אלא שהיום אנחנו יכולים להגיד כי לא רק לאמריקה ניאלץ לקבל ויזה, אלא גם למדינות שחתמו על אמנה חדשה המחייבת הוצאה של אישור ETIAS. 

מדובר על כמו מקבילה ל ESTA האמריקאית הנהוגה היום במדינות אירופה. כמו מאין שאלון קצר, אינטרנטי, שיאפשר למבקרים מכל העולם לקבל אישור רגע לפני שהם נוחתים על אדמתה של אירופה. הצעד הזה הוא צעד שנועד למתן הגעה של רבים שהגיעו למדינות אירופה בשנים האחרונות. כולנו מכירים את הסיפורים על אירועי הטרור הלא פשוטים שהתרחשו על אדמתה של אירופה בשנים האחרונות ועל גלי הפליטים שמציפים את שיטחה. זו הסיבה בגינה מדינות אירופה בחרו לחייב, כבר בשנת 2023, את הבאים ממדינות העולם למלא את הטופס. 

התהליך לא אמור להיות מורכב ומייגע

כאשר מדברים איתנו על ויזה לאירופה או לכל ארץ אחרת, רבים מאיתנו חושבים על ארצות הברית בראש ובראשונה ולאחר מכן על מדינות שאולי קל יותר להיכנס אליהן ועדיין אנחנו נדרשים להשקיע מחשבה לאורך מילוי הטפסים. אוסטרליה, הודו, כל אלו מדינות שדורשות מאיתנו לנהל פרוצדורה מסוימת כדי להיכנס לשיטחן. 

חשוב לדעת כי בכל הנוגע לתהליך החדש, לאותו אישור ETIAS אנחנו לא מדברים על תהליך מורכב וארוך כמו שאנחנו מכירים ממילוי הבקשה לויזה מול ארצות הברית. מדובר על מה שתפקידו הוא לסנן באופן ראשוני את הבאים למדינות אירופה ובייחוד להבדיל את אלו הבאים להשתקע במדינה ובין אלו שבאים פשוט לטיול תיירותי.

>הקליקו למבער אל מילוי טופס ויזה לאירופה

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: