ביטוח חובה לרכב

איך להשוות מחירי ביטוח חובה לרכב

כידוע, כל בעל רכב צריך לעשות ביטוחים מסוגים שונים עבור הרכב שבבעלותו. גם אם הוא עצמו לא נוהג ברכב, אלא נגיד ילדיו, הרי שהוא חייב לעשות ביטוחים שונים, בין אם זה על פי דרישת המדינה ובין אם זה על מנת שהוא יוכל לנהוג ברכב בצורה בטוחה ונוחה, וכך, גם אם חס וחלילה קורה לו משהו,  הוא יכול להיות בטוח שהרכב שלו יקבל את הטיפול שמגיע לו. 

אחד הביטוחים שעל בעל רכב לעשות, הוא ביטוח חובה לרכב. זהו ביטוח שמתבצע על פי דרישת המדינה, ומטרתו להגן על הולכי רגל, נוסעים וגורמים אחרים שעלולים להיפגע כתוצאה מהנהיגה של בעל הרכב, קראו על חוק ביטוח חובה לרכב. מאחר והם לא מבוטחים בהכרח (להבדיל מכלי רכב שמבוטחים על ידי בעליהם), המדינה מחייבת כל בעל רכב לעשות ביטוח מיוחד, שאם חס וחלילה הוא עושה תאונה ויש בה נפגעים, הרי שהביטוח מכסה זאת ומאפשר לטפל באותם אנשים. 

השאלה היא, כיצד משווים ביטוח חובה לרכב. הרי בניגוד לביטוחים כאלה, על פניו, הוא אמור להיות הרבה יותר כללי, והסכום שנשלם עליו יהיה אחיד. אך זה לא מדויק ובצדק. אין סיבה שנהג ותיק ישלם כמו נהג חדש, ואין סיבה שבעל רכב חדש ישלם כמו בעל רכב ישן. ההבדלים יכולים להשפיע לא מעט על היכולת של הנהג בזמן הנהיגה להימנע מתאונות כאלה ואחרות. 

כיצד מבצעים השוואה של ביטוחי חובה

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא באינטרנט מגוון רחב של מחשבונים בעזרתם אפשר למדוד כמה נצטרך לשלם עבור כל ביטוח חובה. בין אם זה על פי סוג הרכב ובין אם זה על פי מדדים אחרים. המחשבונים יכולים לעזור לנו לקבוע בצורה ברורה ונוחה, את עלויות הביטוח כפי שהם באים לידי בחברות שונות. 

צריך לומר עוד, אנחנו יכולים להשוות בין החברות השונות שמציעות ביטוח חובה, ואלה יציעו לנו הצעות מחיר על פי פרמטרים כמו סוג הרכב, שנה, מספר השנים שאנחנו נוהגים, מספר התאונות שביצענו בעבר, מספר הפעמים שמימשנו את הביטוח ועוד. 

צריך להקפיד ולשים לב, כל חברה מציעה אומנם ביטוח חובה בתנאים שונים, אך סביר להניח שהיכולת שלנו להתמקח בנושא זה היא פחותה, להבדיל נניח מביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. על כן אנחנו יכולים להחליט לרכוש את כל הביטוחים בחברה אחת, מה שיכול לעזור לנו לא מעט בהפחתה משמעותית של המחיר אותו נצטרך לשלם. 

 

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

להקת אירועים

להקת אירועים טובה היא חלק משמעותי בכל אירוע, כי בסופו של דבר חשוב להצליח ליצור אירוע שאנשים יזכרו וייהנו ממנו. להקות אירועים מבצעות סוגים שונים

קרא עוד! »