אחת ולתמיד: מה זה היקף ומה זה קאפ

אחת ולתמיד: מה זה היקף ומה זה קאפ

כל אישה יודעת שכדי להרגיש נוח במהלך היומיום, היא מוכרחה ללבוש חזייה תומכת ואיכותית כמו שהיא תקפיד לשים תחתונים נוחים. החזייה צריכה להיות מורכבת מבד נעים ונוח ללבישה על הגוף, אך גם שתעניק תמיכה ויציבות לכל אזור החזה, וכך זה ישפיע גם על בריאות הגב, יציבה נכונה ומנח נכון של הכתפיים והצוואר.

לבישה של חזייה שאיננה מעניקה תמיכה מספקת, יכולה להוות מטרד של ממש וגם להזיק מבחינה פיזית ובריאותית לגוף. כדי לבחור את החזייה הטובה והתומכת ביותר, חשוב קודם כל להבין את ההבדלים בין קאפ להיקף. כאמור, לכל חזייה יש את השוני שלה אם מבחינת בד, עיצוב וכמובן גודל. בחירת חזייה נעשית על פי מידת החזה – מבחינת היקף ומבחינת נפח.

מהו הפירוש של קאפ

כל אישה מבחינה בגודל החזייה התואם לה, ממש כמו שבוחרים את הנעליים במידה המתאימה או הבגדים שיושבים הכי טוב על הגוף. נהוג לקרוא לשני הגביעים המצויים בחזייה בשם "קאפ", שאלו בעצם הגביעים העוטפים את החזה ומעניקים תמיכה.

נהוג למדוד את החזה על פי נפח החזה, וכך להתאים את גביעי החזייה בהתאם שאלו אותם קאפים המוכרים לכולם. לרוב מידת הקאפים / נפח החזה מסומנת כאות לועזית אחת או יותר.

מהו הפירוש של היקף

בנוסף למדידת הקאפים לצורך התאמת החזייה הטובה ביותר לגוף, נהוג למדוד גם את היקף החזה. היקף זה נמדד על פי מדידה של בית החזה הכולל את ההיקף המלא. כך ניתן להתאים את מידת הקאפים הרצויים למידה של היקף בית החזה – ולרכוש את החזייה התומכת והמתאימה ביותר.

היקף בית החזה נמדד על ידי סרט מידה גמיש, סימון ההיקף מבחינת חזיות נקבע על פי מספר דו ספרתי בקפיצות של 5 – לדוגמה: 70, 75, 80, 85 וכך הלאה.

כיצד לבחור את החזייה המתאימה ביותר לגוף

הודות לסימון החזיות על פי מידות היקף ונפח, כל אחת יכולה להתאים עבורה את החזייה הטובה ביותר. מומלץ לבחור חזיות המעניקות תמיכה מלאה לכל בית החזה כמו שניתן למצוא באתר את לבני נשים, ולהקפיד כי הקאפים עוטפים את נפח החזה בצורה מושלמת ומעניקים תמיכה מלאה.

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: