מטבחי פרובנס - אירופה הקלאסית במטבח שלך

מטבחי פרובנס – אירופה הקלאסית במטבח שלך

במהלך השנים נוצרו לא מעט סגנונות עיצוב לבית בכלל ולמטבחים בפרט, שהפכו שם דבר בתחום. במקרים רבים, מדובר על סגנונות עיצוב אשר נוצרו במקור במדינות או באזורים מסוימים, ומשם החלו לייצא אותם למקומות שונים בעולם. כך הם הפכו לשם דבר.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא מטבח פרובנס. אותם מטבחים שמקורם בחבל הארץ הצרפתי, אשר מוכר לנו הן בזכות הכפרים המרהיבים, השטחים הפתוחים אך יתרה מזו, בזכות המטבח הייחודי של המקום, מטבח ששמו הגיע לכל מקום בעולם, בוודאי לכל מקום במדינות המערב, בזכות היינות, הגבינות, הבשר, והמאכלים השונים שהוא מספק לנו.

מטבחי פרובנס הפכו לשם דבר בעולם המטבחים בפרט ובעולם העיצוב בכלל, בזכות העיצוב הייחודי, המכובד אשר מותאם לצרכים של הלקוחות, ויתרה מזו, בזכות העובדה שמדובר בעיצוב שמשלב בתוכו פונקציונאליות אופטימאלית ושימוש בחומרים הטובים ביותר שיש. להבדיל ממטבחים אחרים, כאן מדובר על מטבח שהוא מצומצם יחסית מבחינת השטח, אך מצד שני, הוא מאוד פרקטי, מאוד נוח, הוא מספק את כל הצרכים בצורה הנדרשת.

במקום שאנחנו נידרש לבנות מטבח גדול, רחב, הרי שאנחנו יכולים לבנות מטבח בסגנון פרובנס, מטבח שהוא יותר אינטימי, יותר קטן, הרבה יותר חמים, אך אפשר ליהנות ממנו ואפשר לעבוד בו בצורה מאוד יעילה ונוחה, אנחנו לא צריכים שטח גדול בשביל זה.

צריך לומר, מטבחי פרובנס זוכים להצלחה גדולה בכל בעולם, אפילו שמדובר בדירות או בתים גדולים, וכן אפילו שמדובר במבנים עירוניים ולא כפריים. כלומר, אם היתה לנו ציפייה שמטבחים אשר מקורם בכפרים צרפתיים קטנים ישמשו אך ורק מבנים דומים להם, אזי שזה לא נכון, שכן אנחנו יכולים למצוא בתים ודירות בעיר, אשר מכילים מטבחי יוקרה בסגנון פרובנס בעיצובים שונים.

מה שחשוב לשים לב אליו הוא החיבור של החומר עם התכנון והעיצוב וכמובן ההתאמה של עיצוב המטבח לעיצוב הכללי של המקום. כך אנחנו יכולים לייצר תהליך אחיד, שילוב מותאם, שייצור עיצוב זורם, עיצוב נכון, שמתאים לכל המבנה ולא רק לחלל ספציפי או לאזור מסוים בבית.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: