טיול לקילימנג'רו

טיול לקילימנג'רו – איך לתכנן אותו נכון

קילימנג'רו הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. הוא מרשים ומעורר השראה. מטיילים רבים מסתפקים בהבטה עליו מלמטה. אך מטפסי הרים שמחפשים כיצד לאתגר את עצמם לא מוותרים על טיפוס לפסגת ההר. אך לא כולם יכולים להרשות זאת לעצמם, כיוון שמדובר בטיול שכרוך בהוצאה כספית גדולה מאוד. מטפסי הרים שלמו כאלף דולר על התענוג הזה. ומדוע זה סיפור כל כך יקר? פשוט מאוד – העובדה שהממשלה גובה עבור כל יום של שהייה באפריקה סכום כסף גבוה מייקרת את עלויות הטיול בצורה דרסטית. אבל בכל זאת יש שלא יוותרו על הטיול הזה, ככלות הכול מדובר על הר ייחודי שהגובה שלו ותנאי השטח מייחדים אותו על פני כל אתר אחר בעולם.

הציוד הנחוץ

כל יציאה מגבולות הארץ מצריכה היערכות מיוחדת עם ציוד ופריטי לבוש מתאימים למקום היעד אליו עתידים להגיע. כאשר מדובר על טיפוס הרים הצורך בולט אף יותר כיוון שבאזורים שמתנשאים לגובה אדיר מזג האוויר עשוי להיות קיצוני ואף להפתיע אתכם בתנודות בלתי צפויות. היות שכך חשוב לברר היטב על מזג האוויר באזור ולרכוש את כל הציוד הנחוץ שיאפשר לכם לטפס ולטייל בהנאה מרובה. אמנם יש לדעת כי חברות שונות משכירות יוד או נותנות ללא תשלום נוסף מעילים וציוד חימום נוסף.

הדרכה וליווי

יש שבעה מסלולים שונים בהם ניתן לטפס אל פסגת ההר. כדי להצליח להגיע אל היעד חובה לשכור מלווים מקצועיים שיהיו אתכם לכל אורך הדרך. ראשית חובה להיות מלווים במלווה שמכיר היטב את ההר ואת המסלולים. כמו כן חשוב לדעת כי חל איסור לבשל על גבולות ההר למי שאינו מורשה לכך. ולכן יהיה עליכם לשכור גם שירות של מבשל שיתלווה אליכם בדרך ויכין לכם את הארוחות במהלך ימי הטיפוס.

מתי לסגור דיל

יש כאלו שלא יצאו מהארץ לפני שהם סגרו את כל הקצוות של הטיול, הללו יקבעו עם חברה שתלווה אתם במהלך הטיפוס. אך יש גם אפשרות לסגור דיל במקום . מיד כאשר תגיעו לארושה תפגשו את החברות המקומיות שמציעות לכם דילים שונים לטיפוס על הר קילימנג'רו.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר

http://www.rockclimbing.co.il/

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: