ויזה לארצות הברית - השינוי בחוקים

ויזה לארצות הברית – השינוי בחוקים

אחד מן היעדים הכי אטרקטיביים באופן כללי בעולם ועבור ישראלים באופן פרטני הוא ארצות הברית, אשר שם יש הרבה מאוד מה לעשות והרבה מה לראות בטיול שרצוי כי לא יהיה בכלל קצר. הבעיה היחידה עם ארצות הברית בתור יעד היא שלא כל תייר יכול להיכנס מבעד לשעריה, כאשר ביקורת הגבולות דורשת עבור תיירים מארצות מסוימות הנפקה של ויזת תייר, או כל ויזה אחרת שמתאימה לסיבה אשר בגינה מגיעים לשם. ישראל נמנית בי המקומות הללו, וזה חשוב להבין את התהליך טרם הכניסה אליו.

הוצאה של ויזה

הוצאה של ויזה לארצות הברית ניתן לבצע בצורה עצמאית על ידי תשלום של האגרה ומילוי של הטופס אונליין. קובעים פגישה לראיון בשגרירות ולאחר מכן ממתינים בסבלנות עד אשר הדרכון החדש עם הויזה יופיע בדואר בשמחה רבה. מה קורה בפועל? לא מעט אנשים לא מבצעים את התהליך הזה בצורה הנכונה, ויכולים להסתבך עם קבלה של הודעת דחייה לא נעימה. זה מה שמביא לא מעט אנשים לחפש אחר הנפקת ויזה דרך חברה שמתמחה בכך, ומביאה עבורם את כל הניסיון לשם קבלת ויזה בצורה נוחה ומהירה.

הגבלות הגירה חדשות

הבעיה עם אנשים אשר מגיעים עם מנת לקבל ויזה מבחינת האמריקאים היא איננה הכמות של התיירות שרק עושה חסד עם כל מדינה שתיירים מגיעים אליה, אלא הבעיה עם אנשים אשר מגיעים במסווה של תיירות, ולאחר מכן משתקעים בארצות הברית עם הגירה בלתי חוקית.

זה מה שמביא את ארצות הברית לבצע בדיקות על חשבונות זרים הנקרא FATCA, וגם להקשיח את הענישה עבור אנשים אשר נמצאו עם ויזה שהיא אינה בתוקף עד לכדי גירוש ואי כניסה אל ארצות הברית הלאה בעתיד. מאז כניסת טראמפ אל התפקיד בנשיאות ארה”ב ישנה גם הקשחה של הליכי קבלת הויזה עצמה, וזאת על מנת לספק את הסינון הכי יעיל של מהגרים לא חוקיים.

איך כ זה משפיע על הישראלים שנחשבים לחברים מאוד טובים של ארצות הברית? גם כאן אנחנו לא יוצאי דופן מכל יתר המדינות, ואם רוצים לקבל את הויזה שעליה מתכננים, זה עדיף לפנות אל המומחים בתחום שמסייעים למלא את כל המסמכים ולקדם את הנושא באופן יעיל.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קדיש

קדיש – על מה ולמה

אחד מנוסחי התפילה היהודיים הוא הקדיש המוכר לכל. התפילה נאמרת בארמית בבלית ועיקרה היא לבקש להתקדשות והתגדלות שם האל. בהרבה מאוד מנוסחי התפילה (פרט לנוסח

Read More »
טיול מאורגן ללפלנד

טיול מאורגן ללפלנד בחורף

טיול חורף ללפלנד הפכה בשנים האחרונות כמעט לאופנה. רבים בוחרים לעזוב את ישראל החורפית לטובת לפלנד הקפואה. החורף האמתי, הקפוא, המושלג הופך את הטיול לחוויה

Read More »