גן אירועים בטבע

גן אירועים בטבע – איך לבחור נכון

מדוע גן אירועים בטבע היא הבחירה המומלצת?

גן אירועים בטבע
גן אירועים בטבע

אחת השאלות החשובות ביותר שעומדות בפנינו כשאנחנו ניגשים לארגן אירוע פרטי משמעותי או אירוע אחר, היא היכן לערוך אותו וכיצד לבחור את המקום הנכון והמתאים ביותר עבורנו. 

אחרי ההחלטה האם אנחנו רוצים לערוך את האירוע באולם מקורה או בגן אירועים בטבע, ניגש לבחירה נכונה של המקום הרלוונטי ביותר עבורנו.

 ניתן לבחור כיום ממגוון עצום של גני ואולמות בכל איזורי הארץ החל מגני  אירועים באזור המרכז, וכלה באיזורים מרוחקים כולל גני אירועים באזור הדרום. הבחירה במקום צריכה להיות מושתת על סדרי עדיפות ברורים שלכם . 

הבחירה המומלצת, ברוב המקרים, היא גן אירועים בטבע. ההסבר לכך הוא, שגן אירועים בטבע יכול לספק לנו סביבה הרבה יותר נעימה, הרבה יותר מעניינת, ובוודאי הרבה יותר פתוחה, קלילה וזורמת. ניתן  למצוא גני אירועים רבים בטבע עם מגוון רחב של אטרקציות היכולות להתאים לכל אירוע. 

אחרי שהחלטנו שגן אירועים בטבע הוא המקום האידיאלי בשבילנו, כעת זה הזמן להחליט כיצד בוחרים גן אירועים בצורה נכונה. יש לנו לא מעט אופציות כעת השאלה כיצד עושים זאת בצורה נכונה?

לפני שנציג מספר פרמטרים לבחירה נכונה, צריך לציין שכל אחד ואחת, אשר מארגנים אירוע צריכים לבחון את השאלה מה נכון מבחינתם על פי הצרכים שלהם ולקבוע את סדר העדיפויות הנכון עבורם. 

קריטריונים לבחירה

מיקום גן האירועים – חשוב לבחון היכן ממוקם הגן ביחס למרבית המוזמנים ועד כמה זה משפיע עלינו ועל בגעת האורחים שלנו. אנחנו נרצה שהגן יהיה ממוקם במקום קרוב ונוח לגישה, כדי שמרבית האורחים יוכלו להגיע אליו בצורה פשוטה ומהירה. ניתן לשקול גם הוספת שירות הסעה לאורחים מרוחקים בהתאם לעניין.

תאריך האירוע –  לתאריך האירוע שלכם ולבחירת היום בשבוע יכולה להיות השפעה רבה על כמות האורחים שיגיעו לכבד בנוכחותם.  לדוגמא אם תאריך החתונה שלכם מתקיים במועד בו מתקיים גמר ליגות האלופות – סביר להניח שיגיעו פחות אורחים מיום רגיל. סופי שבוע למשל מהווים זמן נוח ופחות בעייתי למרבית המוזמנים, במיוחד  לאנשים המתגוררים במקום מרוחק יותר, ואשר למחרת האירוע אמורים להגיע למקום העבודה ( לכן ימי סוף השבוע הם גם מבוקשים יותר ובמרבית המקרים גם יקרים יותר) . 

גודל המקום – חשוב שהגן יהיה מספיק גדול כדי להכיל את כל האורחים שלנו ועדיין לשמור על תחושת המרחב הטבעי , זאת כדי שלא נצטרך לצמצם  חלילה את כמות האורחים כתוצאה ממגבלת מקום. מאידך גן גדול מידי יחסית לכמות האורחים עלול לפגוע באינטימיות ולהראות "ריק" לכן חשוב למצוא את האיזון הנכון ולבצע התאמה נכונה כדי לשלב באירוע את כל המאפיינים שאנחנו רוצים. 

עיצוב ואווירה –  באופן טבעי, נבחן את העיצוב של המקום ועד כמה הוא באמת מתאים לאירוע ולצרכים שלנו. קיימים מקומות מרשימים במיוחד בטבע בכל הקשור לסגנון והאווירה המיוחדת שהם משדרים כדוגמת הנחלה – גן אירועים. ניתן לבחור בקונספטים שונים התאמות עיצוב שונות החל מעיצוב החופה, מרכז השולחן, סידורי פרחים, עיצוב דוכני מזון, נרות והאלגנטיות שמשדר גן האירועים. ניתן לשלב גם טרנדים חדשים כמו "חתנה הפוכה" שבמסגרתה משתנה סדר האירועים בחתונה (אוכל לפני הריקודים והחופה) , פריטי הגברה ותאורה מיוחדים, מתנות ביציאה מהאירוע ועוד.

צוות ושירות מקצועי – הצוות המקצועי של גן האירועים ובעיקר איכות האנשים שעומדים מאחורי האירוע שלכם החל מההנהלה וכלה באחרון הברמנים הם משמעותיים מאוד בהגשמת החלום שלכם. אירוע חתונה כרוך בהוצאות משמעותיות ולכן חשוב שתהיה לכם תחושה של אמון ואנרגיות טובות עם הצוות והנהלה. בדקו גם המלצות של מכרים וחברים כדי לוודא זאת. 

קייטרינג וחוויה קולינרית – איכות האוכל הוא פרמטר חשוב בחוויה הכללית של האירוע. מדד שלרב האורחים זוכרים יותר מכל הנושאים האחרים. לפני סגירת ההחלטה סופית לגבי גן האירועים שבחרתם – חשוב שתחוו בעצמכם, בגוף ראשון, ערב טעימות שבמסגרתו יוגשו לכם מנות אוכל לבחירתכם. כך תוכלו לבדוק בעצמכם ובגוף ראשון את אופן ההגשה, איכות המזון והחוויה הקולינרית הצפויה לכם ולמוזמנים לאירוע שלכם. 

הכל כלול ? הפרטים הקטנים – האם בדקתם מה כלול בחשבון בכללי הממתין לכם בסוף האירוע. כל גן אירועים מתייחס באופן שונה לעלות המרכיבים השונים והאם הם כלולים במחיר המנה או לא. המשמעות בפועל היא הבדלים של עשרות אלפי ₪ אותם יש לקחת בחשבון.  בחלקם של גני האירועים תאורה וההגברה כלולה במחיר המנה, בחלקם ממש לא ונדרשת תוספת, מה עם טיפים למלצרים ? התחייבות מינימלית למספר מוזמנים לאירוע? עלות מנת ילדים? מה היחס בין מלצרים לאורחים? האם בר משקאות כלול? חשוב לבקש רשימה מסודרת ועלויות של כל מרכיבי האירוע ולשאול את השאלות הנכונות, כדי להיות עם יד על הדופק בשליטה על ההוצאות ולהימנע ככל האפשר מהוצאות מיותרות לא חזויות, שלא נלקחו בחשבון במסגרת צפי ההוצאות לאירוע.  

והכי חשוב – שתהיה לכם בחירה מוצלחת והמון מזל טוב !

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: