כורכום

כורכום – בריאות או שטויות

הכורכום זוכה להרבה כותרות אוהדות בשנים האחרונות. האם כי יש דברים בגו? הכורכום הוא אכן יעיל כמו שמדברים עליו? הוא מסוגל למנוע סרטן? והאם הוא עצמו אינו מסוכן? ננסה לבדוק…

תבלין הכורכום שמקומו על מדף התבלינים במטבח זוכה להרבה מאוד אהדה דווקא בתחום הרפואי. הוא התפרסם כתבלין שעשוי לרפא כוויות, שטפי דם ולמעשה לשמש ככלי רפואי לכל עזרה ראשונה. האם זה אכן כך?

אז בעולם הגדול ובמיוחד בהודו, מוכר הכורכום זה אלפי שנים. שם הוא נחשב בכלל כתבלין קדוש והוא משמש גם בטקסים דתיים ורוחניים. אך גם הרפואה ההודית עושה שימוש נרחב בכורכום והוא משמש לבעיות שונות בדרכי הנשימה כמו סינוסיטיס, מחלות כבד, סוכרת, ריפוי פצעים ועוד.

גם בסין יש מקום של כבוד לכורכום. הוא נחשב כמוצר מחמם ועל כן הוא מתאים לבעיות של הצטננות. הוא מייבש ליחות, הוא ממריץ והוא אף עשוי לסייע ולהקל על תסמיני הווסת.

אם נדבר על הכורכום כתבלין, הרי שכאן הוא כבר הרבה יותר מוכר. הוא מככב בהרבה מאוד תבשילים, סלטים ומאכלים שונים אשר משתבחים מאוד הן מבחינת המראה והן מבחינת הטעם הודות לכורכום. אם תשאלו את אלו שמאמינים בכורכום – הם גם משתבחים מאוד מהבחינה הבריאותית!

האמת? זה בריא

למה הכורכום באמת מסוגל? אז האמת היא שעם השנים נבדקו הדברים והוכח שאכן כך! הכורכום מסוגל לחזק את המערכת החיסונית ואפילו את הדנ"א שלנו! יש לו יכולות אנטי חמצניות המעניקים הגנה על המערכת החיסונית שלנו וכך גם מסייע במניעת סרטן.

הוא מבטיח הגנה על הכליות, על שימור היכולות הקוגניטיביות בגיל המבוגר, מניעת סוכרת במצבים טרום סוכרתיים על הקלה במחלות מעיים כרוניות כמו קוליטיס ועוד.

אבל לא לכולם זה מתאים

אז לפני שאתם מתחילים לאכול כורכום בכל מאכל, סלט או תבשיל, עצרו רגע. כי לא לכולם זה מתאים וכמו בכל דבר, טוב ככל שיהיה, יש להקפיד על מינון נכון.

הכורכום, בכמות מופרזת או עבור אנשים הרגישים לתבלין, עשוי לפגוע, לגרום לאנמיה, לגרום לבחילות, שלשולים ואי נוחות כללית.

אז כמו בהרבה דברים אחרים, היו קשובים לתחושות הבטן שלכם…

רוצים לשמוע עוד? בקרו באתר של פארם סטור

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: