הסכם ממון לאחר החתונה - האם זה רלוונטי?

הסכם ממון לאחר החתונה – האם זה רלוונטי?

הסכמי ממון הם דבר נפוץ יותר מכפי שאתם סבורים. עוד ועוד בני זוג קולטים שלפני שהם יוצאים לדרך חיים משותפת כדאי להם לערוך הסכם כזה. כך הם מבטיחים את הזכויות שלהם בנכסים וברכוש הפרטי שלהם. כך הם רגועים שאף אם יהיו חילוקי דעות בהמשך או שאפילו הם ייפרדו ביום מן הימים, יש החלטות ברורות והסכמות חתומות בכל הקשור אל הסכם חיים משותפים. מה שיכול למנוע הרבה ויכוחים וכאבי לב בהמשך הדרך.

האם אפשרי גם אחרי החתונה?

אמנם הדבר המומלץ הוא לערוך את הסכם הממון הזה עוד לפני שיוצאים לדרך. בשלב בו שני בני הזוג מלאי מוטיבציה ורצון לבוא זה לקראת זה, ניתן ליישר הדורים ולהגיע להסכמים טובים יותר. לא כך כאשר נמצאים כבר בשלב מאוחר יותר בו יש לכל אחד אולי גם טענות על בו זוגו… אבל יחד עם זאת ניתן לומר בביטחון שגם בני זוג נשואים יכולים להגיע במקרים רבים להסכמה מלאה בענייני רכוש, כדי לשמור על אווירה נעימה ביניהם. כך שבמקום להמתין לחיכוכים או לאי הבנות, נכון לחתום על הסכם ממון לאחר החתונה.

קראו על הסכם ממון לפני או אחרי החתונה באתר של עו"ד אורי גנור.

אי נעימות מול תועלת של ממש

אמנם לעיתים עלולים בני זוג לחוש אי נעימות בשלב בו עורכים הסכם ממון, ומעלים על השולחן מצבים שונים שעלולים להתרחש במערכת הזוגית שלהם. אך התועלת של הסכם הממון עשויה להיות ממשית. כך שגם אם הדבר כרוך בחוסר נעימות אין נכון לדלג על השלב הזה. הסכם ממון נכון ומקצועי יכול לעזור מאוד ולמנוע הפסדים ומריבות שעלולים להתפרץ בעתיד. אם כי יש לציין שעורך דין מקצועי וטוב הוא איש המקצוע המוצלח שיכול להוביל אתכם בתהליך הזה על מנת להשיג תוצאות טובות ככל האפשר.

שתף את הפוסט!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: